Dodatkowe wyposażenie do wiatrówek PCP

W dzisiejszych czasach zakup swojej wymarzonej wiatrówki to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest również to, aby dokupić do niej odpowiednie wyposażenie, które zwiększy komfort strzelania i poprawi celność.

Dodatkowy magazynek

W pierwszej kolejności warto postawić na dodatkowy magazynek. Jest to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które lubią szybkostrzelność. Magazynki można spotkać nie tylko w wiatrówkach CO2, ale również w wiatrówkach PCP, które w ostatnim czasie cieszą się sporym zainteresowaniem. Dzięki porządnym magazynkom można uzyskać takie same wrażenie jak przy korzystaniu z prawdziwej broni palnej. Niektóre wiatrówki PCP mają dodatkowe magazynki w zestawie, dlatego też warto rozejrzeć się za odpowiednimi modelami.

Celownik optyczny

Jeżeli chodzi o dodatkowe wyposażenie do wiatrówek, to nie można zapominać oczywiście o celownikach optycznych, które są najlepszym wyborem przede wszystkim do wiatrówek o dużej mocy. Specjalne szkła powiększające znacząco zwiększają precyzję strzału z dużych odległości. Dzięki porządnej lunecie można także skutecznie redukować wszelkie drgania podczas celowania. W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie większe wiatrówki PCP posiadają zewnętrzne przyrządy celownicze najczęściej w postaci zwykłej muszki szczerbinki. Bardzo wiele modeli ma także szyny do których można błyskawicznie zamocować lunety celownicze.