Nóż przyda się w różnych okolicznościach

Fani wypraw survivalowych nie mają wątpliwości. W wyposażeniu pod żadnym pozorem nie może zabraknąć dobrego, składanego noża. To niepozornie wyglądające narzędzie w rzeczywistości jest niezwykle funkcjonalne i niezastąpione w sztuce przetrwania z dala od dobrodziejstw, jakie daje cywilizacja.

Pomoże w walce z głodem

Dobrej jakości noże składane https://www.protarget.com.pl/pol_m_Noze_Noze-skladane-296.html przydadzą się na każdym etapie przygotowania posiłku. Świetnie sprawdzą się w pozyskaniu drewna na ognisko. Pomogą też np. oprawić złowioną rybę i podzielić ją na mniejsze porcje. Podczas jedzenia z powodzeniem zastąpią widelec. Sprawdzą się też, gdy trzeba będzie przewrócić na drugą stronę jedzenie pieczone lub podgrzewane na ognisku.

Zawsze pod ręką

Nóż składany jest bezpiecznym narzędziem. Odpowiednio przechowywany nie grozi przypadkowym zacięciem. Jest składany, a to oznacza, że zajmuje znacznie mniej miejsca niż jego odpowiednik z ostrzem stale zespolonym z rękojeścią. Łatwiej jest więc go spakować, a w ekwipunku zajmuje niewiele miejsca.
Doposażając go w odpowiednią kaburę, nóż składany można nosić przy pasku i tym samym mieć do niego łatwy dostęp w każdej sytuacji. Zawsze będzie pod ręką, gdy konieczne będzie np. przycięcie bandaża lub linki.

Personalizacja

Noże składane mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również ładnie wykonane. Takie modele świetnie nadają się na prezent. Można je spersonalizować grawerując ostrze lub rękojeść. Może to być np. sekwencja dodająca otuchy i podnosząca morale, gdy trzeba przetrwać w wyjątkowo trudnych warunkach.