Jak dbać o nóż myśliwski?

Zakup nowego noża myśliwskiego z miejsc jak te do tego przeznaczonych to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest również to, aby odpowiednio o niego dbać. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak dbać o nowy nóż myśliwski i jak bezpiecznie z niego korzystać.

O czym należy pamiętać podczas codziennego użytkowania?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby zawsze ciąć z dala od ciała. Jeżeli nóż myśliwski nam opadnie, to należy pozwolić mu spaść do końca. W żadnym wypadku nie można próbować go łapać w locie. Nie można także biegać z nożem, ponieważ w ten sposób może dojść do groźnego wypadku. Pamiętać należy także i o tym, aby nóż podawać drugiej osobie rękojeścią do przodu. Nie można zapominać także i o tym, aby nóż cały czas przechowywany był w specjalnej kaburze albo futerale.

przykład noża myśliwskiego

Jak dbać o nóż?

Do ostrzenia nożna używać należy specjalnego kamienia. W żadnym wypadku nie można korzystać z popularnej szlifierki, ponieważ w ten sposób można na stałe uszkodzić ostrze. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale przy ostrzeniu szlifierką można stracić nawet gwarancję. Myśliwski nóż powinien być zawsze w idealnej czystości. Mowa tutaj przede wszystkim o jego mechanizmie blokującym lub otwierający. Dbać należy o to, aby ostrze było zawsze naostrzone i nasmarowane. Nie zaleca się także samodzielnej naprawy noża, ponieważ w ten sposób także można stracić gwarancję. Zadbany nóż jest najlepszą wizytówką każdego myśliwego, dlatego też warto zadbać o to, aby zawsze prezentował się on bardzo okazale.