Lufa gwintowana czy gładka?

Inwestując w nową wiatrówkę warto zwrócić uwagę na jej lufę. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru lufy gwintowe i gładkie. Każda z nich ma swoje zalety i wady o których należy pamiętać. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, która lufa jest najlepsza i w 100% zaspokoi nasze indywidualne wymagania.

Lufa gwintowana czy gładka?

Nowoczesne wiatrówki dostępne w sklepach mogą być wyposażone w lufy o dwóch rodzajach wykończeniach (lufa gładka i gwintowana). Największa różnica pomiędzy nimi w dużym stopniu wpływa na celność strzałów, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten parametr. Wiatrówka, która posiada gwintowaną lufę jest zdecydowanie celniejsza. Gwint w lufie sprawia, że wystrzelony śrut będzie podkręcony, co ma duży wpływ na lepszą celność.

Porządna kolba

Dobra wiatrówka powinna mieć także porządną kolbę, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Dawniej produkowano kolby wyłącznie z drewna. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Wielu producentów oferuje kolby wykonane z wysokiej jakości polimeru. Jak łatwo się domyśleć kolby z materiałów sztucznych są o wiele lżejsze, ale niestety tracą znacząco na wytrzymałości. Zakup wiatrówki z drewnianą kolbą to inwestycja na lata.