Jakie wyróżniamy rodzaje broni ASG?

Zabawa w ASG dostarcza mnóstwo frajdy. Same strzelaniny są pasjonujące i ciekawe, ale bez odpowiedniej broni nie ma co myśleć o takiej zabawie. Jakie można wyróżnić rodzaje broni w ASG i czym się one charakteryzują?

Broń krótka

Zwykle jest to broń na kulki dodatkowa, gdyż taka replika ma krótką lufę, która sprawia, iż pocisk z niej wystrzelony nie jest tak celny, jak ten, który wylatuje np. z karabinu. Bardzo często można spotkać broń krótką na gaz, co nie jest takie częste przy innych modelach. Znajdziemy droższe repliki napędzane elektrycznie oraz te do ładowania ręcznego.

Na polu bitwy rewolwery czy pistolety używane są jako broń zapasowa, do której ma się szybko dostęp. Dlatego będzie ona przydatna, gdy skończą się nam kulki w głównej broni czy wyładuje się nam akumulator w niej. Bron krótka używana jest też przez snajperów, aby bezpiecznie kogoś ostrzelać z bliska.

Broń długa

Mamy tutaj do czynienia z wieloma replikami broni na kulki. Znajdziemy tutaj modele na gaz, elektryczne czy napędzane ręcznie. To one zwykle są główną bronią podczas wszelkich potyczek ASG. Dłuższa lufa to większa precyzja i lepsze skupienie ostrzału. Zazwyczaj takie repliki to także większa moc i pojemność magazynka.

Warto też wspomnieć tutaj o modelach karabinów wyborowych, które cechują się tym iż zwykle są ładowane ręcznie, a ich moc (FPS) jest bardzo duża – dlatego też nie nadają się do strzelania z bardzo bliska, bo jest to niebezpieczne.