Przygotowania do uprawiania łucznictwa terenowego

To nowa dyscyplina sportu, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Ma proste zasady, a zamiast tarcz używa figur zwierząt. W tym wypadku wystarczy tylko trafić, aby uzyskać punkty. To szybka i dynamiczna forma łucznictwa, więc jest bardzo atrakcyjna i widowiskowa.

Łuk do strzelania do sylwetek zwierząt

W przypadku tego sportu preferowany jest łuk bloczkowy: https://ostry-sklep.pl/luki-bloczkowe z przeznaczeniem do używania w terenie. Cechują się one lżejszym szkieletem oraz mniejszą ilością przyrządów celowniczych. Wpływa to na tor lotu strzały, który jest bardziej płaski niż przy strzelaniu sportowym do tarcz. Zawodnik musi mieć większą kontrolę nad łukiem, ponieważ strzela w terenie z przeszkodami, a więc musi na bieżąco reagować na warunki, jakie go otaczają.

łuk typu bloczkowego

Akcesoria dodatkowe do strzelania w terenie

Celem w takiej formie łucznictwa są figury zwierząt. Wykonane z tworzyw sztucznych tak, aby były, jak najbardziej realistyczne. Pozwala to na realne trenowanie zachowań takich jak w przypadku łowiectwa. Liczy się tu mobilność łucznika, przez co powinienem mieć on wszystkie przedmioty przy sobie. Ważne jest, aby był wyposażony w wygodny kołczan oraz miejsce na podręczne akcesoria i zapasowy elementy do łuku.

Obuwie i odzież do uprawiania sportu

W związku, z tym że strzelectwo uprawiane jest terenie, należy dobrać odpowiednie obuwie. Takie, aby ochroniło stopę przed urazami. Często zawody odbywają się w lesie, gdzie mogą występować różne warunki atmosferyczne. Należy uwzględnić to, wybierając odzież chroniącą przed deszczem. Aby zawodnik był widoczny dobrze, jeżeli będzie posiadał elementy odblaskowe w celu zapewnienia swojego bezpieczeństwa i orientacji innych zawodników w terenie.