Pistolet ASG – rodzaje napędów replik

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zabawą z replikami pistoletów ASG lub chcesz stawić swoje pierwsze kroki w rozgrywkach, warto zdawać sobie sprawę z dostępności różnego rodzaju replik. Poszczególne pistolety na kulki różnią się przede wszystkim rodzajem napędu. Obecnie wymieniamy trzy podstawowe i jest to napęd sprężynowy, gazowy oraz elektryczny. Mamy nadzieję, że nasz artykuł poszerzy Twoją wiedzę na ten temat i pozwoli na skorzystanie z rozwiązań, które będą dopasowane względem indywidualnych predyspozycji oraz preferencji.

Pistolet na kulki – napędy

Wśród najczęściej spotykanych rodzajów napędów pistoletów na kulki, wyróżnia się napęd sprężynowy, gazowy oraz elektryczny. Pierwszy z nich, jaki jest wykorzystywany w pistoletach ASG słynie ze swojej bardzo uproszczonej konstrukcji, w porównaniu do pozostałych propozycji, jakie obecnie możemy znaleźć na rynku w przypadku poszukiwania swoich zainteresowań światem militariów. W przypadku napędu sprężynowego konieczne jest wykorzystywanie własnej siły. Tylko w ten sposób możliwe pozostaje wprawienie w ruch tłoku. Następnie odbywa się naciągnięcie sprężyny i automatyczne tłok blokuje się na zapadce. W tym właśnie momencie replika pozostaje gotowa do oddania strzału. Ze względu na prostotę warto zwrócić uwagę na niskie zużycie części eksploatacyjnych.

Pistolet ASG – który napęd wybrać?

Do najpopularniejszego napędu, jaki jest wykorzystywany w replikach ASG zalicza się napęd elektryczny. Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość strzelania ogniem ciągłym i w ten sposób wykorzystywany jest silnik elektryczny, które dają siłę do naciągania sprężyny. W przypadku wykorzystywania tego rodzaju pistoletów na kulki, możemy liczyć na szeroki wybór części zamiennych. W ten sposób gwarantowana jest możliwość wykonywania procesów, które powodują zmniejszenie lub zwiększenie mocy repliki, a także systematyczne wykonywanie konserwacji danego mechanizmu – taki pistolet kupisz na Taiwan Gun.