Kto używa kamizelki taktycznej?

Podobnie jak pas taktyczny kamizelka należy do wyposażenia między innymi służb mundurowych na przykład policji, wojska, oddziałów ochrony pogranicza itp. Bywa też używana przez sportowców i osoby biorące udział w grach takich jak Paintball albo ASG.

Dzięki licznym kieszeniom umożliwia przenoszenie wielu różnych akcesoriów bez konieczności używania w tym celu rąk. Jest też rodzajem zabezpieczenia ochronnego w razie postrzału. Chroni zwłaszcza płuca i serce. Ważne jest to zwłaszcza dla osób, które w pracy zawodowej muszą liczyć się z możliwością postrzału albo innego zranienia.

Można coś takiego kupić w sklepach z militariami. Przy czym warto wiedzieć, że kamizelka taktyczna dla policjanta będzie się różnić od takiej jaką używa ochroniarz albo żołnierz. Jeszcze inne przydają się do gier sportowych, na survival albo polowanie. Policjant schowa do kamizelki kajdanki, gaz pieprzowy albo pociski do broni, natomiast uczestnik survivalu użyje kieszeni dla schowania mapy, latarki albo telefonu – sprawdź ofertę Taiwan Gun.

Co warto wiedzieć o tego typu akcesoriach?

Niektóre rodzaje kamizelki taktycznej (na przykład Plate Carrier) nie posiadają kieszeni ale taśmę molle, dzięki której użytkownik może w łatwy sposób przymocować wyposażenie takie, jakie w danym momencie jest mu potrzebne. Są też inne w rodzaju Direct Action lub Templars Gear, które mają zamontowany system szybkiego wypinania.

Pierwsze kamizelki taktyczne zaczęły być używane w czasie II wojny światowej. Od tego czasu ewoluowały. Zmieniał się nieco ich kształt i materiał, z którego są wykonane. Produkowane są w różnych kolorach ale zwykle takich, które ułatwiają kamuflaż. A wiec brązowe, zielone, moro albo khaki. Dla komfortu noszenia sprzętu i poruszania się w terenie przydają się klamry i regulacyjne pasy. Liczy się też dobra wentylacja pleców.