Polowanie z wiatrówką

Praca myśliwego należy do jednej z najciekawszych prac, jakie można wykonywać. Nocne warty, na których za pomocą lornetki z podczerwienią śledzi się przechadzające zwierzęta, to noce pełne emocji i adrenaliny. Przeciętny myśliwy musi odbyć kilka lat szkoleń i posiadać zezwolenie na tego typu działania. Do szkółki leśnej może zapisać się praktycznie każdy, a zainteresowanie tym tematem stale rośnie. Aby zostać leśniczym w danym regionie i piastować poważne stanowisko, potrzebne są specjalne studia w tym kierunku.

Polowanie na zwierzęta

Doświadczony i dobrze obyty z bronią myśliwy po pewnym czasie zaczyna nocne warty, na których to ze specjalnej ambony czai się na przechadzające zwierzęta. Myśliwy musi być bardzo cicho, gdyż zwierzęta są czujne i łatwo je spłoszyć. Wiatrówka to bardzo często narzędzie, za pomocą którego strzela się do zwierząt. Państwo co roku nakazuje, by zabijać pewne gatunki zwierząt, które zbyt szybko się rozmnażają. Mogą być wtedy zagrożeniem nie tylko dla ludzi, ale i dla całego ekosystemu.

Umiejętność strzelania

Zdobycie umiejętności celnego strzelania wcale nie jest tak łatwe, jak mogło by się wielu osobom wydawać. Trzeba przejść wiele treningów z bronią, dzięki którym nasze umiejętności będą się zwiększać z każdym kolejnym dniem. Zawód leśniczego wybierają bardzo często osoby, które uwielbiają broń i kontakt z naturą. Wiatrówka to broń, która jest smukła i bardzo dobrze trzyma się ją w ręku, co sprzyja udanemu polowaniu i w pełni zrealizowanym planom polowania.