Huk petard

Ludzie uwielbiają koncerty sławnych zespołów i wszelakie imprezy masowe, podczas których dzieje się coś ciekawego. Szczególnie w mniejszych miejscowościach, w których bardzo rzadko gra jakaś wielka gwiazda. Koncerty i małe festyny odbierane są bardzo wyjątkowo i prawie każdy mieszkaniec, który ma wtedy wolny czas, stara się na tego typu imprezie pojawić. Festynom i koncertom towarzyszą bardzo często petardy hukowe, których wystrzały mają dodać nieco klimatu i sprawić, że impreza masowa będzie jeszcze bardziej ciekawić wszystkich zgromadzonych ludzi.

Zakup petard

Petardy hukowe można najczęściej zakupić na jednym z wielu stoisk, które już na kilka godzin przed koncertem są rozstawione nieopodal sceny. Sprzedają je osoby, które posiadają specjalne atesty i pozwolenia, aby handlować tego typu towarem. Petard nie powinno się sprzedawać osobom nieletnim, gdyż przez nasze niedopatrzenie i ignorancję możemy sprawić, że młoda osoba będzie do końca życia kaleką. Warto więc w sytuacjach, w których pojawia się wątpliwość, zapytać o dowód.

Wystrzał petardy

W zależności od tego jak wielka jest petarda, którą zakupimy, tak duży jest wystrzał. Największe petardy, które kosztują już niemałą sumkę pieniędzy, potrafią być bardzo głośne i często słychać je z drugiego końca miejscowości. Petardy są również bardzo często używane na meczach piłki nożnej, dodając temu wydarzeniu sporo kolorytu. Niestety niektórzy kibice są bardzo nieodpowiedzialni i wrzucają je na murawę boiska, co grozi dużymi karami finansowymi.