W życiu i w grze

Pistoletowe miotacze gazu są akcesoriami, które dostępne są bez specjalnych pozwoleń. W większości przypadków kupowane są w celach samoobrony, ponieważ ich specyficzny wygląd, w wielu przypadkach, skutecznie odstrasza napastników. Miotacze są również bardzo popularne w różnego rodzaju grach zespołowych, militariach. Ze względu na dynamiczny rozwój tego typu grupowych rozrywek, są to bardzo popularne akcesoria.

Pistolety w popularnych grach

Jedną z dziedzin, w których wykorzystywany jest pistolet gazowy, są różnego rodzaju gry zespołowe. Tego typu wydarzenia zwykle organizowane są przez specjalistyczne firmy, a ich miejsce odbywania to zazwyczaj opuszczone tereny. W grach tych bardzo często wykorzystuje się wszelkiego rodzaju imitacje broni, w tym np. pistolet gazowy, który względem wyglądu, wiernie udaje pistolety prawdziwe, używane przez policję czy wojsko. Takie wykorzystanie pistoletów gazowych ma wnieść do zabawy nutkę strachu oraz powagi, w końcu uczestnicy udają, że naprawdę eliminują przeciwników.

Znaczenie kolekcjonerskie

Wiele pistoletów gazowych ma też znaczenie kolekcjonerskie dla osób, które interesują się militariami i kolekcjonują repliki broni. Tego typu repliki odznaczają się odwzorowaniem tych, nawet najdrobniejszych detali, w tym włącznie ze specyficznymi oznaczeniami producentów prawdziwej broni. Tak więc posiadanie takiej broni to zwykle ogromna frajda dla fanów militariów. Niektóre repliki dają też możliwość używania broni w taki sposób, jak tej prawdziwej, jest to nie lada gadka dla miłośników takich „zabawek”.