Wiatrówka dla początkującego

Pierwszym krokiem na drodze do budowania swoich umiejętności strzeleckich jest zawsze zakup wiatrówki. To od tego niepozornego narzędzia zaczynało większość osób dziś regularnie uczęszczających na strzelnice. To właśnie wiatrówka dała początek ich pasji i umiejętnościom.
Od czego powinien więc zacząć ktoś, kto chciałby zakupić wiatrówkę? Czy powinien to być jakiś konkretny model lub typ?

Podstawowa wiatrówka

Na początek historii ze strzelectwem najbardziej polecana jest wiatrówka CO2. Jest to pistolet, najczęściej bardzo wierna replika prawdziwej broni, który do strzelania wykorzystuje sprężony gaz, a dokładniej CO2.
Wiatrówki CO2 są polecane dla początkujących z kilku powodów. Przede wszystkim są to wiatrówki bardzo łatwe w obsłudze. Ładowanie śrutu, jak również sprężonego gazu, nikomu nie sprawi żadnych trudności.
Dodatkowo ten model charakteryzuje się stosunkowo małą mocą, co jest bardzo wskazane ze względów bezpieczeństwa dla osoby początkującej.
Posiada również mniejszy zasięg strzelecki i mniejszą celność niż duże i bardziej profesjonalne wiatrówki. Jest więc znakomitą propozycją dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę ze strzelectwem i chce wykształcić w sobie umiejętność strzelania.
Nie bez znaczenia jest również fakt ogromnego podobieństwa wizualnego do prawdziwej broni. Ktoś kto w rękach będzie trzymał broń znaną wcześniej tylko z zachodnich filmów akcji, z pewnością na długo zapamięta tę chwilę.