Wybór właściwego narzędzia

Wybór odpowiedniego narzędzia ma kluczowe znaczenie dla jakości i komfortu wykonywanej nim pracy. Nie ma znaczenia, czy dotyczy to pracy w warsztacie, kuchni, czy na ulicy. Właściwie dobrany osprzęt w wielu sytuacjach jest po prostu bezcenny.

Wybrać sztywną, czy sprężynową?

O ile w pracach domowych dobre narzędzie to w większości po prostu lepsza jakość i komfort pracy, to już w przypadku np. samoobrony, oznacza to większe szanse na mniejszy uszczerbek na zdrowiu, a nawet ocalenie życia. Jak więc widać skrupulatnie wybierając np. pałkę teleskopową możemy przyczynić się do znacznego wydłużenia swojego życia.
Na rynku dostępne są dwie wersje pałek teleskopowych: sprężynowa i sztywna. Wersja sprężynowa jest zdecydowanie łatwiejsza w użyciu i nie powoduje większych obrażeń po zadaniu uderzenia. Nie jest jednak polecana w przypadku obrony przed bardziej agresywnym napastnikiem.
Pałka teleskopowa sztywna powoduje znaczne obrażenia i dzięki temu spacyfikuje każdego napastnika. Dodatkowo przy jej użyciu możliwe do wykonania jest obezwładnienie napastnika za pomocą zastosowania dźwigni, podcięcia lub duszenia.
Jeśli rozważać będziemy zakup pałki sztywnej, polecana jest wersja ze stali hartowanej. Jest ona znacznie trwalsza i wytrzymalsza, dzięki czemu nie dozna żadnych odkształceń podczas silnych uderzeń w twarde powierzchnie. Wersja niehartowana z pewnością będzie tańsza, jednak również mniej trwała.