Wiatrówka w domu

Posiadanie wiatrówki to bardzo często doskonały pomysł na to, aby móc rekreacyjnie postrzelać do tarczy strzeleckiej, lecz także, aby wykształcić w młodszej osobie nową, bardzo ciekawą pasję. Wbrew pozorom dostęp do wiatrówek jest bardzo prosty, a na rynku znaleźć można wiele modeli, które idealnie można dopasować do swoich preferencji i gustu.

Wiatrówka ręczna

Wiatrówka ręczna to po prostu ręczny pistolet. Taki model idealnie nadaje się do tego, aby oddawać z niego strzały w tarcze strzeleckie. Jest mały, poręczny, lekki, a przy tym bardzo łatwy w obsłudze. Wszystko z powodu zasilania CO2, co powoduje, że nie trzeba przeładowywać po każdym wystrzale, ponieważ całość jest zautomatyzowana.
Bardzo ciekawy zabiegiem producentów jest stylizowanie każdego z takich modeli na prawdziwym pistolecie. Dzięki temu cała zabawa zyskuje na realizmie.

Wiatrówka karabin

Wiatrówka tego typu to duża i ciężka broń, która z racji swoich gabarytów nie jest tak wygodna do zabawy, jak wiatrówka ręczna. Nie oznacza to jednak, że jest to urządzenie całkowicie bezużyteczne. Zamiast strzelać z takiej wiatrówki do tarcz strzeleckich, z powodzeniem można oddawać strzały do znacznie mocniejszych i o wiele dalej położonych celów. Mogą to być np. puszki lub bardzo efektownie trafiane butelki.
Wszystko z powodu bardzo dużej celności, sile strzału i zasięgowi takiego wiatrówki. Co prawda jest ona nieco droższa, lecz również zabawa przy jej użyciu jest na znacznie wyższym poziomie.
Wybierając ją, trzeba jednak pamiętać, że niezbyt nadaje się do domowego strzelania do tarcz. Do takiego strzelania lepiej wybrać małą, ręczną wersję.