Jaki gaz wybrać?

Wybór odpowiedniego gazu pieprzowego nie jest prostym zadaniem. W sprzedaży dostępny jest w różnych formach i pojemnościach. Pomaga przy samoobronie i jest używany przez służby mundurowe. W tym tekście wyjaśniamy jak wybrać gaz pieprzowy. 

Czym jest gaz pieprzowy?

Świadomość społeczna na temat samoobrony wyraźnie wzrosła w ostatnich latach, więc jest to jak najbardziej pozytywna wiadomość. Jednak złodzieje i napastnicy kryją się na każdym kroku, więc zawsze trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Takim osobom wystarczy kilka sekund, żeby przerodził swoje złe zamiary w czyn. Praktycznie żadnych szans w starciu z przeciwnikiem nie mają kobiety i to one są najbardziej podatne na ataki. Gaz pieprzowy jak te od marki Ostry-Sklep jest niezwykle skuteczny w konfrontacji z dużo większym od siebie przeciwnikiem. Wystarczy rozpylić go w kierunku napastnika, a następnie zabrać się do ucieczki. Dzięki temu ma się przynajmniej kilkadziesiąt sekund, żeby uciec. Warto zabrać ze sobą gaz pieprzowy również wtedy, gdy wybieramy się do lasu. Dzikie zwierzęta są nieobliczalne, ale gaz może się przydać, gdy już nas zaatakują. Parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności to stężenie substancji aktywnej, zasięg oraz wielkość zbiorniczka. 

Zakup gazu pieprzowego

Można kupić gaz pieprzowy w postaci cieczy lub żelu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dostępne są różne dysze rozpylające. Wielkość gazu powinna być zgodna z jego przeznaczeniem. Nie może zajmować dużo miejsca, ponieważ służy przede wszystkim do samoobrony. Oznacza to, że lepiej, żeby przeciwnik nie widział, że mamy w kieszeni schowany gaz. Nigdy nie wiemy co może się wydarzyć, więc lepiej nosić go zawsze ze sobą. Wybór pojemności jest też w dużej mierze uzależniony od indywidualnych potrzeb. Jeżeli napastnicy mają przewagę liczebną to lepiej posiadać większy gaz pieprzowy. Warte uwagi są także gazy z dodatkiem barwnika UV. Barwnik UV umożliwia zidentyfikowanie napastnika również po wyczerpaniu działania gazu. Trzeba w tym celu użyć lampy ultrafioletowej, która ujawni ślady na ubraniu oraz ciele. Przydaje się to w sytuacji, gdy napastnik ucieknie przed przybyciem policji. Teraz już chyba wiesz jak wybrać gaz pieprzowy.