Czy nerka taktyczna sprawdzi się w trakcie zastosowań bojowych?

nerki taktyczne

Wojna i survival to zupełnie inne kwestie. Trzeba jednak pamiętać, że wyposażenie bojowe i survivalowe ma w sobie wiele cech wspólnych. Czy to oznacza, że klasyczne nerki taktyczne można wykorzystać również w trakcie zastosowań czysto bojowych?

Podstawowe wyposażenie żołnierza

Naturalnie 2 – 3 litrowa nerka taktyczna nie zmieści w sobie tyle funkcjonalnego sprzętu co ładownica lub wojskowy plecak, ale i tak można w niej zamknąć wszystko to, co niezbędne do przeżycia w trudnym, a nawet wrogim terenie. Nożyk, latarka, powerbank i wiele innych, funkcjonalnych rozwiązań to sprzęt niezbędny na dzisiejszym polu walki. Wynika to z faktu, że biorąc pod uwagę specyfikę dzisiejszego pola walki, nietrudno znaleźć się za linią frontu, gdzie trzeba będzie sobie radzić samemu.

nerki taktyczne

Broń i amunicja – podstawowe wyposażenie na polu walki

Trzeba pamiętać, że typowe nerki taktyczne o pojemności 2 – 3 litrów są wręcz stworzone do przenoszenia broni krótkiej. Mało tego – we wnętrzu nerki można schować całkiem pokaźny zapas amunicji do pistoletu. W nerce znajdzie się też miejsce dla taktycznej taśmy klejącej. specjalnej linki, na której można zawiesić np. kurtkę lub plecak, a także wielu innych akcesoriów. Wszystko to można pomieścić w stosunkowo dużej torbie, która zabezpieczy te wyposażenie przed bezpośrednim działaniem wilgoci, śniegu i niskich temperatur. Odpowiednie nerki taktyczne możesz zobaczyć na https://www.hobby4men.com/plecaki-torby-nerki.html.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule: tak, nerka taktyczna sprawdzi się jako element bojowego wyposażenia. Wynika to z jej funkcjonalności, ale też i odporności na warunki zewnętrzne.