Jak kupić dobry noktowizor?

Choć noktowizory kojarzą się powszechnie ze sprzętem wojskowym, to jednak bez większego kłopotu można takie urządzenie kupić w sklepie militarnym. Może być ono wykorzystywane do polowań, gier terenowych, survivalu czy też grania w paintball.

Jakie są rodzaje noktowizorów?

Jeśli chce się kupić taki sprzęt, w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, jakie są jego najpopularniejsze rodzaje. Czym się one charakteryzują?

Dla amatora z całą pewnością najlepsze będą gogle termowizyjne. Posiadają one własne źródło zasilania, a swoją pracę opierają na podczerwieni, więc do ich działania nie trzeba żadnego źródła światła. Są one wygodne i świetnie sprawdzają się w przypadku wielu gier terenowych.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest luneta termowizyjna. Ten model z całą pewnością chętnie trafi w ręce myśliwego, który będzie mógł zamontować go na broni lub też korzystać z niego z ręki. Taki noktowizor charakteryzuje się naprawdę ogromną dokładnością działania.

Pozostałe cechy noktowizorów

Oczywiście sam rodzaj i postać, w której występuje noktowizor to nie wszystko, na co warto zwracać uwagę podczas zakupu. Oprócz tego bardzo ważne jest również to, jak dany model zostanie wykonany. Nie da się ukryć, że sprzęt ten jest typowo zewnętrzny, więc narożny jest na liczne zagrożenia. Obudowa musi być mocna, wodoodporna, a także pyłoodporna.
Co jednak równie ważne, obudowa pomimo dużej trwałości nie może być zbyt ciężka. Jest to sprzęt, który używany będzie w terenie często podczas biegania. Powinien ważyć możliwie jak najmniej. https://www.hobby4men.com/optyka/noktowizory.html