Polowanie z lornetką noktowizyjną z dalmierzem

lornetka noktowizyjna z dalmierzem

Większość polowań odbywa się wczesnym świtem i trwa często aż do zmroku. Bez profesjonalnej optyki myśliwskiej nie jest możliwe komfortowe i miarodajne obserwowanie otoczenia z większej i mniejszej odległości. Każdy miłośnik tego rodzaju hobby powinien zaopatrzyć się nie tylko w klasyczny sprzęt, ale także między innymi lornetkę noktowizyjną z dalmierzem.

Czym jest noktowizor i dalmierz?

Zadaniem noktowizora jest zdecydowane poprawienie widoczności nawet wtedy, gdy dostępne jest tylko szczątkowe światło, np. księżyca czy gwiazd. Dlatego lornetka z noktowizorem umożliwia efektywną obserwację nawet po zmroku. Specjalny obiekty skupia rozproszone szczątkowe światło naturalne czy podczerwone i przesyła wyraźny obraz bliższego i dalszego otoczenia. Bez problemu można więc obserwować wszystko, co dzieje się w lesie czy na łąkach. Dalmierz jest natomiast funkcją, która podaje zmierzoną rzeczywistą odległość od określonego celu, co ma bardzo duże znaczenie dla każdego myśliwego.

lornetka noktowizyjna z dalmierzemLornetka noktowizyjna z dalmierzem

Jest to zdecydowanie znacznie bardziej zaawansowany sprzęt od klasycznej optyki myśliwskiej. Jednak mimo że posiada takie dodatkowe funkcje, to swoim wyglądem nie odbiega od dobrze znanej klasyki. Takie lornetki są również poręczne i wygodne w użyciu, co szczególnie cenią sobie osoby z myśliwską pasją. Każda wyprawa staje się dużo bardziej komfortowa i pasjonująca, co przekłada się na zadowolenie każdej osoby, która bierze w niej udział. Nie powinno więc jej zabraknąć w ekwipunku myśliwego. Niestety nie jest to tanie wyposażenie, więc jeśli nie chcemy przepłacać, warto sprawdzić tą ofertę: https://www.hobby4men.com/lornetka-noktowizyjna-dzien-noc-atn-binox-4k-4x-16x-smart-z-dalmierzem-006-033.html, wysoka jakość za względnie niską cenę sprawia, że można zainteresować się tym sprzętem.