Oporządzenie miłośników gier taktycznych ASG

Air Soft Gun to precyzyjnie odwzorowane repliki pistoletów i karabinów, strzelające plastikowymi kulkami. Wykorzystuje się je podczas rozgrywek obejmujących różnego rodzaju gry taktyczne w plenerze. Uczestnikom tego rodzaju gier zależy na dokładnym odwzorowaniu warunków panujących na polu bitwy. Dlatego też poza bronią korzystają profesjonalnego oporządzenia stosowanego przez profesjonalnych żołnierzy.

Profesjonalna kamizelka taktyczna chest rig

Jednym z elementów wyposażenia osób uczestniczących w tego rodzaju grach zespołowych jest kamizelka taktyczna chest rig. To profesjonalny sprzęt, który po raz pierwszy zastosowany został przez żołnierzy Wietkongu podczas wojny w Wietnamie. Charakterystyczne cechy tej konstrukcji to lekkość oraz funkcjonalność. Obecnie tego rodzaju sprzęt jest powszechnie wykorzystywany nie tylko przez żołnierzy, ale także policjantów uczestniczących w poważnych misjach oraz służby cywilne. Takie oporządzenie umożliwia szybki i komfortowy dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Jego zakładanie i zdejmowanie jest łatwe i zajmuje niewiele czasu.

Budowa i zalety kamizeli taktycznej

Sekret kamizelki taktycznej chest rig tkwi w jej konstrukcji. Tego rodzaju sprzęt zbudowany jest z dużego panelu przedniego umieszczanego w okolicy brzucha oraz szelek o regulowanej długości. Dzięki takiej budowie kamizelka dobrze przylega do ciała i nie krępuje ruchów. Osoba wyposażona w takie oporządzenie może bez przeszkód prowadzić samochód i wykonywać różnego rodzaju zadania terenowe. Liczne kieszenie umieszczone na panelu przednim pozwalają na przechowywanie amunicji, magazynków, a także innych akcesoriów, takich jak latarki, czy noże. Do wykonania kamizelki typu chest rig używa się trwałych i nowoczesnych materiałów. Odkryte plecy zapewniają dostęp świeżego powietrza i dobrą wentylację ciała. Dzięki panelowi przedniemu umieszczonemu w okolicach brzucha użytkownik może korzystać jednocześnie z kamizelki oraz niewielkiego plecaka. Funkcjonalność tego rodzaju oporządzenia sprawia, że jest ono nieocenione podczas rozgrywek taktycznych ASG.