Teleskop Sky-Watcher 705az2 – jak działa? Dla kogo jest polecany?

teleskop sky-watcher 705 az2

Wieczorne oglądanie gwiazd to marzenie wielu dziecięcych i dorosłych serc. Z Teleskopem Sky-Watcher możesz spełnić to marzenie i oglądać gwiazdy i planety sam lub z innymi wielbicielami kosmosu, kiedy tylko będziesz mieć na to ochotę. Podziwianie gwiazd to przyjemność, którą każdy może zrealizować z tym teleskopem, nawet mali odkrywcy, chętni do odkrywania i podziwiania planet i gwiazd. 

 

Dla kogo jest polecany i co można zobaczyć? 

Teleskop Sky-Watcher 705az2 dostępny tutaj jest polecany dla każdej osoby dopiero zaczynającej swoją przygodę z obserwacją gwiazd. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom łatwo go przenieść i ustawić w dowolnej pozycji. Jest lekki, waży zaledwie parę kilogramów. Z jego obsługą poradzą sobie nawet młodzi odkrywcy gwiazd. Pozwala na obserwację Księżyca, oraz innych, jasnych planet Układu Słonecznego. Umożliwia obserwację czap polarnych w okresach dobrej widoczności Marsa, oglądanie pierścieni Saturna, oraz pasm w atmosferze Jowisza. Możliwa jest również obserwacja Słońca, lecz dzieci powinny to robić zawsze w asyście osoby dorosłej.

teleskop sky-watcher 705az2

Podstawowe informacje o Sky-Watcher 705az2

Obiektyw teleskopu pokryty jest warstwą przeciwodblaskową, ma średnicę 70mm, oraz ogniskową 500mm. Tego typu obiektyw zapewnia szerokie pole widzenia, dzięki czemu nadaje się do obserwowania szerokich gromad gwiazd. Jeśli obserwacje prowadzone się poza zasięgiem sztucznych świateł, pozwala on odnaleźć najjaśniejsze mgławice.

Zestaw posiada nasadkę kontową lustrzaną 1,25″ oraz szukacz 5×24. Znajdują się w nim również dwa okulary Kellnera 10mm i 25mm, soczewka Barlowa 2x pozwalająca na podwójne przybliżenie obrazu. Montaż, pod względem obsługi, przypomina statyw fotograficzny.