Rodzaje kamizelek taktycznych

kamizelki taktyczne

Kamizelki taktyczne to oporządzenie, które posiadać powinien każdy amator gier takich jak airsoft. Kamizelka służy do przenoszenia akcesoriów i osprzętu w czasie gry. Najczęściej wybieranymi rodzajami kamizelek są pasoszelki, plate carrier oraz chest rigi.

Wybór jest bardzo ważny

kamizelki taktyczne

Warto jest przemyśleć swój zakup, aby wybrać kamizelkę, która będzie spełniała oczekiwania i pomieści wszystko to, co chce się ze sobą nosić. Kamizelka ułatwia amatorom gier airsoft przenoszenie wyposażenia.
Najtańszym rozwiązaniem będzie więc zakup pasoszelek. Tego typu oporządzenie to prosta konstrukcja. Jest ona najczęściej wybierana wśród osób lubiących leśne potyczki, ponieważ możliwe jest w niej czołganie się oraz sprawne przemieszczanie w gąszczu lasu. Chest Rig to kamizelka, która ma odkryte plecy. Poleca się ją głównie osobom, które cenią mobilność. Ponadto umożliwiają one noszenie plecaka, ponieważ plecy są odsłonięte.

Plate carrier natomiast jest to dużo lżejsza wersja kamizelki pełnej

W tej kamizelce możliwe jest umieszczenie wkładów balistycznych, które mają za zadanie chronić organy wewnętrzne. Warto mieć na uwadze fakt, że kamizelka typu Plate carrier mimo tego, że zasobniki znajdują się po obu jej stronach, jest o wiele mniej ładowna niż pełna kamizelka. Plate carriery są cenione z uwagi na to, że są one zarówno lekkie, jak i ładowne. Dostępne na rynku kamizelki taktyczne dają się dowolnie modyfikować, ponieważ ładownice mocowane są w uniwersalnym systemie MOLLE. Przed zakupem wybranego rodzaju kamizelki taktycznej należy wziąć pod uwagę to czy ładowność będzie wystarczająca.