Nóż taktyczny – nie tylko dla zawodowców

Pod pojęciem „nóż taktyczny” kryje się wiele definicji. Są to noże, których nie powstydziłby się żołnierz, policjant czy zawodowy survivalowiec. Cechuje je prosta i mocna, choć lekka budowa, łatwa do utrzymania w czystości i konserwacji. Najlepsze materiały zapewniające niezawodność, odporność na złamanie czy wyszczerbienie i jednocześnie najlepsze ostrze- nadające się do każdego rodzaju materiału, nie wymagające częstego ostrzenia.

Z założenia nóż taktyczny powinien umożliwić użytkownikowi maksymalne wsparcie w sytuacji, gdy dysponuje on ograniczoną ilością sprzętu. Przede wszystkim powinien być uniwersalny- nadawać się zarówno do przecięcia gałęzi, grubej liny, otwarcia puszki, ale też oprawienia zwierzyny, jak i potencjalnie- walki.

Decydując się na zakup takiego sprzętu, należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Im bardziej zagłębisz się w tematykę i specyfikacje noży, tym bardziej zadowolony będziesz z zakupu.

Przed zakupem warto zastanowić się, do jakich celów będziemy wykorzystywali nóż i w jakich warunkach będziemy go potrzebować. Jeśli zależy nam na jak najbardziej kompaktowej konstrukcji i możliwości zabrania noża wszędzie ze sobą, warto przemyśleć zakup modelu składanego. Będzie on jednak mniej wytrzymały niż ten o budowie z głownią stałą, a także trudniej utrzymać go w czystości. Ten z głownią stałą będzie jednak cięższy i mniej poręczny w codziennym użytkowaniu, a przez zawsze odkryte ostrze rośnie ryzyko przypadkowego zranienia.

Z pewnością w trakcie poszukiwań idealnego produktu, warto zwrócić uwagę na noże taktyczne Mora. Produkty szwedzkiej marki Morakniv są znane i cenione, po zaledwie kilkuletniej obecności na polskim rynku zdobyły bardzo mocną pozycję.