Bananowy ostry nóż

Można być kolekcjonerem różnych gadżetów mniej lub bardziej bezpiecznych w użytkowaniu. Do grupy zabawek z kategorii bardziej niebezpiecznych należą noże. Istnieje wiele rodzajów różnych noży mniej lub bardziej znanych ze względu na swoje przeznaczenie. Oczywiście w niniejszym tekście nie będzie mowy o nożach kuchennych, ale o nożu przykuwającym uwagę niejednego miłośnika zabawek militarnych. Mianowicie chodzi tutaj o nóż karambitowy.

zdjęcie noża karambit

Wyjątkowość karambitowego noża

Nóż karambitowy potocznie nazywany jest szponem tygrysa, bo niewątpliwie bardzo przypomina swoim kształtem pazur kota. Inni upatrują w nim kształt banana. Jednak nie jest to taki słodki owoc, z jakim jest on kojarzony. Nóż karambitowy jest stosunkowo niewielki i posiada charakterystyczny otwór w kształcie kółka z przeznaczeniem na palec wskazujący. Dzięki takim kształtom nóż ten jest bardzo niebezpieczny w ręku wyćwiczonej osoby. Kolisty otwór umożliwia szybką zmianę chwytu noża w trakcie walki i zapobiega wypadaniu tego ostrego narzędzia.

Ciekawa historia tygrysiego szponu

Nóż karambitowy posiada ciekawą przeszłość. Początkowo był to zwykły nóż wykorzystywany przez rolników na terenach zachodniej Sumatry. Później na drodze handlu został rozprzestrzeniony na sąsiednie terytoria takie jak Kambodża, Malezja, czy Tajlandia.