Jak wybrać plecak taktyczny?

Taktyczny plecak wojskowy przydaje się podczas kilkudniowych podróży oraz wyjazdów survivalowych. Jego najważniejsze cechy to pakowność, wytrzymałość i zabezpieczenie zawartości.

Jaki powinien być plecak taktyczny?

Taki przedmiot musi być pojemny. Jest to jednak pojęcie względne, gdyż pojemność powinna zostać dostosowana do tego, na ile dni ma posłużyć plecak. Na jednodniowe wycieczki wystarczające będą plecaki, które pomieszczą przede wszystkim odzież, jedzenie i akcesoria turystyczne. Na kilka dni potrzebne jest dodatkowo miejsce na śpiwór, namiot, apteczkę i inne niezbędne akcesoria. Modele o największej pojemności przydadzą się podczas długich podróży, na których niezbędny jest dodatkowy sprzęt, taki jak aparat fotograficzny. To też rozwiązanie na zimowe podróże, na które trzeba zapakować większą ilość grubych ubrań. Ważny jest także kształt plecaka – często wybierany jest plecak militarny kostka. Wiele osób uważa go za najwygodniejszy, jednak by wybrać idealny model dla siebie należy przymierzyć kilka rodzajów. Najistotniejsza jest duża ilość przegród i możliwość regulacji pasów. Takie plecaki są ciężkie ze względu na swoją zawartość, dlatego warto wybierać modele ze stelażem rozkładającym ciężar równomiernie na plecach. Kluczową cechą jest również wodoodporność. Materiał wykonania plecaka musi być wytrzymały, odporny na różne temperatury i otarcia. Szwy powinny być mocne, podwójne. Warto zwrócić uwagę, czy plecak posiada pas biodrowy i piersiowy.

Dodatkowe cechy plecaków militarnych

Wymagania podróżujących osób wciąż się zmieniają, dlatego producenci plecaków militarnych starają się sprostać ich oczekiwaniom. By ich produkty wyróżniły się na rynku, firmy oferują modele z dodatkowymi funkcjami. Przydatnym dodatkiem może być panel słoneczny lub powerbank, umożliwiające ładowanie telefonu. Niektóre plecaki można rozłożyć na części. Dzięki temu w łatwy sposób da się uzyskać plecak jednodniowy i nie kupować dwóch osobnych modeli na długie i krótkie wędrówki.