
Jest to potoczna nazwa gazu wykorzystywanego w celu napędzania replik ASG. Stanowi on połączenie propanu, sylikonu oraz środków zapachowych. Pierwszy raz na rynku pojawił się w 2004 roku. W sprzedaży znajduje się jego wiele odmian, marek rodzajów i typów.
Gaz stosowany do replik ASG pakuje się w puszki oraz opakowania pod ciśnieniem, w różnej pojemności, wielkości czy kształcie. Wiele producentów zajmuje się sprzedażą tego produktu, jednak mogą oni stosować składniki gazu w różnych proporcjach. Repliki napędzane tymże gazem są w stanie z łatwością osiągnąć moc nawet 300 fps, pozwalając tym samym na oddanie precyzyjnego strzału do ok. 30 metrów. Green Gas przeważnie magazynowany jest w rękojeści albo magazynku. Kiedy dojdzie do oddania strzału, mała ilość gazu kierowana jest przez uszczelkę, aż do komory zamka. Tam właśnie następuje jego nagłe rozprężenie i wypchnięcie kulki przez lufę. Niektóre repliki posiadają specjalny system Blow Back, czyli ruszający się zamek i specyficzne kopnięcie po oddaniu strzały. Taki model zużywa większą ilość gazu, jest realistyczny w użyciu i swoim wyglądzie.
Jakie są zalety replik na Green Gas?
Zaletą jest przede wszystkim rozmiar takich replik napędzanych gazem. Elektryczne modele są o 2-3 milimetry szersze aniżeli ich odpowiedniki, natomiast produkty na green gas mają takie same wymiary, jak ich pierwowzory. Oprócz tego działają one w taki sam sposób jak oryginały. W identyczny sposób reagują na spust, natomiast po wystrzeleniu wszystkich kulek niemożliwy jest strzał i następuje konieczność podmiany magazynka. Gracze korzystający z repliki na gaz są bardziej zadowoleni. Korzystanie z takiej broni daje o wiele więcej satysfakcji i przyjemności. Dla wielu graczy jest to więc o wiele lepszy wybór na strzelankę, któremu repliki elektryczne nie są w stanie w żaden sposób dorównać.