Wszystko co musisz wiedzieć o snajperkach ASG

ASG, czyli Air Soft Gun to zyskujący popularność sport polegający na „zabawie w wojsko” Niezbędnym elementem do rozpoczęcia swojej airsoftowej przygody jest replika ASG — potocznie możemy powiedzieć, że jest to broń na kulki. W przeciwieństwie do Paintballu w ASG wykorzystuje się kulki niezostawiające kolorowych śladów, a używane do tego repliki, są imitacjami prawdziwych karabinów.

Karabin snajperski ASG — niezbędnik strzelca wyborowego

W ASG mamy do czynienia z kilkoma typami replik, a jednym z tych typów są karabiny snajperskie. Rola strzelca wyborowego w airsofcie jest bardzo trudna i wymagająca. Oprócz szeregu różnych umiejętności do bycia dobrym snajperem w ASG potrzebna jest również niezawodna replika karabinu snajperskiego. Specyfika gry jak snajper wymaga strzelania na stosunkowo duże jak na realia ASG odległości. Często przed oddaniem strzału należy uwzględnić również wpływ zewnętrznych czynników takich jak wiatr. Nasza replika powinna być wykonana z niezwykłą precyzją i dokładnością, żeby osiągane przez nas rezultaty były zadowalające. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się dobra snajperka ASG.

Snajperka ASG — charakterystyka

Repliki karabinów wyborowych w ASG możemy podzielić na 3 rodzaje w zależności od typu napędu w replice. Najpopularniejszym typem snajperek w airsofcie są te z napędem sprężynowym. Ich największą wadą jest konieczność ręcznego przeładowania po każdym strzale. Do zalet należy przede wszystkim dobry zasięg, a także spore możliwości tuningu repliki właśnie pod kątem zwiększenia zasięgu, który jest niezbędny do skutecznej rozgrywki jako snajper.

Gazowe repliki karabinów wyborowych napędzane przez CO2 lub green gas są stosunkowo rzadko spotykane. Ich największą wadą jest kłopotliwe działanie w niskich temperaturach zwłaszcza zimą. Do zalet zaliczyć możemy łatwość przeładowania po strzale.

Do snajperek ASG możemy zaliczyć też „parasnajperki”, czyli karabiny napędzane elektrycznie, które zapewniają nam możliwość częstszego strzelania. Pamiętajmy, że odległość, na jaką jesteśmy w stanie strzelać, zależy między innymi od długości lufy naszej repliki, a zatem najlepiej jest wybrać replikę z długą lufą np. różne wariacje AR15.